Yurtdışı Eğitim İçin Kolay Yol!

Yurt Dışı Eğitimde Kolay Yol

Akademik İngilizce (EAP – English for Academic Purposes)

Eğitim dili İngilizce olan bir üniversitede lisans ya da yüksek lisans eğitimi almayı planlayan öğrencilerin iyi derecede İngilizce biliyor olması gereklidir. Bu nedenle üniversiteye başlamadan önce akademik İngilizce kursu almak üniversitede başarılı olmanıza yardımcı olacaktır. Programa katılan öğrenciler genel İngilizce bilgilerini geliştirmenin yanısıra üniversite sürecinde karşılaşacakları davranışlar ve projeler hakkında da bilgi sahibi olurlar. Okuma, yazma, konuşma gibi dil becerilerini üniversitede alacak oldukları derslerde etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirler.

Akademik İngilizce programına katılanlar ders kitapları, dergi ve gazete okuyarak, araştırma makaleleri yazarak üniversitede alacak oldukları derslere ön hazırlık yaparlar. Ayrıca ders dinleme, not tutma, ödev ve konuşma hazırlama, telaffuz geliştirme kütüphane de araştırma yapma gibi beceriler kazanmış olurlar. Bu programla birlikte öğrenilecek olan sunum teknikleri hem üniversite hem de üniversite sonrası iş hayatında önemli bir yere sahip olacaktır.

Akademik İngilizce programlarında ders yoğunluğu haftada 20-30 ders olarak değişiklik gösterir. Kurs süresi ise öğrencinin ihtiyacına göre belirlenebilir. Programa katılmak için genel İngilizce kursunu tamamlamak ve en az lise mezunu olmak gereklidir.

Web Sitesi Tasarımı ve Yönetim Paneli