Yurtdışı Eğitim İçin Kolay Yol!

Yurt Dışı Eğitimde Kolay Yol

Yaz Okulları

               

Yaşı 9 ile 16 arasında değişen Türk öğrencilere öğleden önce eğlenceli derslerle İngilizce eğitimi sağlayan, öğleden sonra ve hafta sonu aktiviteleriyle de kişisel ve kültürel gelişim imkânı tanıyan yaz okulları İngiltere, Amerika ve Malta’da yoğunlaşmaktadır.

Süresi genellikle 2 ile 8 hafta arasında değişen bu programlarda öğrenciler tercihlerine göre aile yanında ya da okul yurdunda tam pansiyon olmak kaydıyla konaklayabilmektedir. Her yıl haziran ayında başlayan programlar genellikle ağustos bitiminde sona erer. Haftada en az 15 dersin verildiği programlarda ders yoğunluğu haftalık 30 derse kadar çıkabilmektedir.

Yaz okulu çerçevesinde katılımcı öğrenciler hafta sonları okul tarafından organize edilen gezi ve etkinliklere katılır. Bu programlarda öğrencinin cep harçlığı, uçak bileti ve vize ücreti dışında diğer giderler (kayıt ücreti, eğitim, ders materyalleri, sağlık sigortası, havaalanı transferleri, konaklama, yemek ve geziler) dâhildir.

Yaz okulu programlarında sosyal aktiviteler öğrencilerin gelişimi ve programın amacına ulaşması için en az dersler kadar önemlidir. Bu etkinlikler alanında uzman ekipler tarafından organize edilir. Pek çok spor etkinliğin yanında öğrencinin eğlenerek öğrenmesini sağlayacak oyunlara yer verilir. Bu oyunlar sayesinde öğrenciler farklı kültürleri tanıma fırsatı bulur.

Güvenlik, yaz okulu düzenleyen kurumların en hassas olduğu konulardan biridir. Yurtlar 24 saat rehber öğretmen ve güvenlik görevlilerinin denetimindedir. Aile yanında konaklayacak öğrenciler de, uzun süredir evinde yabancı öğrenci ağırlayan tecrübeli ailelerin denetimindedir. Aile yanı konaklamalarda aileler, okulların konaklama birimleri tarafından özenle seçilmiş, güvenilir, çocuklar ve gençlere yakın ilgi gösteren, sorumlu, hoşgörülü ailelerdir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın.

Web Sitesi Tasarımı ve Yönetim Paneli